Інформація батькам
ПСИХОПРОСВІТА ДЛЯ БАТЬКІВ
Ми живемо. І не щораз у житті можемо сказати собі і своїм близьким: «Не бійся!»
Самонавіювання про «я спокійна/ий» - це відхід від реальності, він тимчасовий.
Боятися - це нормально. Ми зараз відчуваємо неспокій, тривогу, страх, провину, невизначеність, гнів, злість тощо. Даймо дозвіл собі прожити ці емоції, бо визнаючи їх наявність, ми можемо осмислити ситуацію і рухатися далі.
•По можливості випустіть негативні емоції: не за участі дітей проговоріть про свої страхи, прокричіть, проплачте. Далі, примушуючи всі фізіологічні механізми, займайтеся звичними справами, які додають спокою: співпраця з дітьми, сімейні справи, хобі. Надважливо зараз залишатися з тими, з ким вам затишно і безпечно!
•Обов’язково будьте уважні до дитячих вербальних і невербальних проявів неспокою. Обіймайте! Чесне спілкування з дітьми типу: «Мені теж неспокійно, проте страх допомагає нам бути уважнішими до людей, до навколишнього, а ми, дорослі, можемо швидше складати план дій; ми поряд з тобою!», - додасть впевненості.
•Не перевантажуйте себе інформацією «сарафанного радіо» неперевірених інформаційних джерел та дозуйте інформаційний потік, бо вашу тривожність занадто відчувають діти.
•При стресі йде викид гормонів: кортизолу, адреналіну та норадреналіну, через це мозок відчуває гіпоксію і нам важко думати і дихати. Освоюйте техніки заспокійливого дихання. («квадратне дихання», «діафрагмальне дихання», «подовжений видих».) Вдавайтеся до переключень уваги, включаючи всі канали сприйняття: візуальний, аудіальний, кінестетичний. Піклуйтеся про себе, п’ючи більше води, ніж зазвичай.
•Впевнено складайте план дій на день і ЖИВІТЬ!
Зі сподіваннями на краще практичний психолог школи. 24.02.2022р.
ПСИХОПРОСВІТА БАТЬКІВ